in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

5 Eylül Salı günü, Grayscale avukatları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir mektup göndererek ileriye dönük yolu görüşmek üzere bir toplantı talep etti. Grayscale, BTC Spot ETF için onay alan ilk şirket olmaya oldukça hevesli görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı ise salı günü trend çizgisindeki desteği test etti. Bitcoin spot ETF onaylarındaki gecikmeye ilişkin piyasa endişesi BTC’yi 27.000 dolara geri döndürmeye devam etti. Ancak BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi.

Trend çizgisinin altında bir kırılma, ayılara  25.506 dolar destek bandında ve 25.000 doların altında bir çalışma sağlayacaktır. Ancak, olumlu ETF haberleri 26.755 dolar direnç bandını hedeflemek için trend çizgisinden bir kopuşu destekleyecektir.

Diğer etkili haber olayları arasında SEC, Ripple ve Coinbase davasıyla ilgili haberler yer alıyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), bu sabah 1.626 dolar destek seviyesinin üzerinde tutundu. Ancak, 1.650 dolara geri dönülmemesi ETH’yi baskı altında bırakmaya devam edecektir.

1.626 dolar destek seviyesinden bir düşüş, 1.600 dolar ve 1502 dolar destek seviyesini devreye sokacaktır. SEC’nin ETH’yi bir menkul kıymet olarak nitelendirmesiyle birlikte ETH, dijital varlık alanındaki SEC faaliyetlerine karşı hassasiyetini koruyor.

Ripple ve Coinbase’e karşı devam eden SEC davalarından gelen olumlu güncellemeler destek sağlamalıdır. 1.650 dolara dönüş, boğalara 50 günlük EMA ve 1.746 dolarlık direnç seviyesinde bir koşu sağlayacaktır.

14 günlük RSI’a bakıldığında 36,95 aşırı satım bölgesine girmeden önce 1.600 doların altına dönüşü dektekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Base, Ağustos Ayının En Başarılı Layer2 Projesi Oldu

Kripto

Glassnode Haftalık Raporu Bize Neler Anlatıyor?