in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC) salı günü 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerine çıkarak yükseliş sinyalleri gönderdi. Mt.Gox söylentileri talebi artırırken Bitcoin fiyatı 27.000 dolara dönüş sağladı. Ancak, söylentilerin yalanlanması borsalara BTC ve BCH’nin akın edeceğini gösterecektir. Arz fazlası BTC’yi 26.500 dolar seviyesine geri çekebilir.

50 günlük EMA’nın üzerinde bir tutuş BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesine doğru hareketini destekleyecektir. Bununla birlikte, EMA’ların altında bir kırılma, ayılara 26.755 dolar destek seviyesinde bir çalışma sağlayacaktır.

58,97’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı alım bölgesine girmeden önce BTC’nin 28.000 dolara geri dönmesini destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 1.626 dolar destek seviyesinin üzerinde kaldı. Ancak ETH, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. ETH’nin 1.626 dolar destek seviyesinin altına inmesi ayılara 1.520 dolar destek seviyesine ulaşma şansı verecek.

Bununla birlikte, 1.650 dolara dönüş, boğalara 50 günlük EMA ve 1.700 dolarda bir çalışma sağlayacaktır. 48,51’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.600 dolara düşmesini destekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 19 Eylül 2023

Tipcoin (TIP) Nedir?