in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 27.000 dolar hedefine yönelik birkaç reddedilen girişimin ardından 26.755 dolar direnç seviyesinden geri çekildi. Böylece, BTC 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş fiyat sinyallerini teyit etti.

26.755 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma, BTC’nin 200 günlük EMA’ya doğru hareketini destekleyecektir. Bununla birlikte, 26.000 dolara geri dönüş, ayılara trend çizgisinde bir koşu sağlayabilir. Trend çizgisinin altında bir kırılma, 25.506 dolar destek seviyesine doğru bir BTC hareketini destekleyecektir.

48,89’luk 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce BTC’nin trend çizgisine düşmesini destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH) 1.626 dolar destek seviyesinin üzerine oturdu. Ancak ETH, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında seyretmeye devam ederek aşağı yönlü fiyat sinyalleri gönderdi.

ETH’nin 1.626 dolar destek seviyesinin altına inmesi, ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesine doğru hareket etmesini destekleyecektir. Bununla birlikte, 1.650 dolara geri dönüş, boğalara 50 günlük EMA’da bir çalışma sağlayacaktır. 45,40’lık 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.600 dolara dönmesini destekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri