in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

26.755 dolar direnç seviyesi, 200 günlük ve 50 günlük EMA’lara doğru bir BTC hareketini reddetmeye devam ediyor. Bununla birlikte, 26.755 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir BTC kırılması, 200 günlük ve 50 günlük EMA’lara doğru bir BTC hareketini destekleyecektir.

BTC muhtemelen 200 günlük EMA’da artan satış baskısıyla karşılaşacak ve 50 günlük EMA 200 günlük EMA’ya yaklaşacak.

50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA üzerinden aşağı yönlü geçişi BTC’yi 25.506 dolar destek seviyesine doğru gönderecektir.

BTC spot ETF’leri, Ripple ve Coinbase’e karşı devam eden SEC davalarıyla ilgili haber ve güncellemelerin yatırımcı duyarlılığını etkilemesi muhtemeldir.

52,28’lik 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı alım bölgesine girmeden önce 200 günlük EMA’ya doğru hareket edeceğine işaret ediyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerinde tutunmaya devam etti. Ancak ETH, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. ETH’nin 1.650 dolardan kırılması, 50 günlük EMA’ya doğru bir ETH koşusunu destekleyecektir.

ETH’nin 1.626 dolar destek seviyesinin altına inmesi, ETH’nin 1.600 doların altına inmesini destekleyecektir. 48,41 değerindeki 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.600 dolara düşeceğine işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

BNB Chain, opBNB Ana Ağının Lansmanını Duyurdu

funding round

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri