in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

26.755 dolarlık direnç seviyesi, 200 günlük ve 50 günlük EMA’lara doğru bir BTC hareketini reddetti. Bununla birlikte, yatırımcılar Tesla’nın BTC’yi yeniden kabul etme umutlarına yanıt verdikçe ve ABD’nin ekonomik sert iniş korkularını hafiflettikçe BTC trend çizgisinden çıkmaya devam etti.

26,755 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma, BTC’nin 200 günlük ve 50 günlük EMA’ya doğru hareketini destekleyecektir. Bununla birlikte, 50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA boyunca düşüş eğilimi göstermesi BTC’yi trend çizgisine ve 25.506 dolar destek seviyesine doğru gönderecektir.

50,86’lık 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı alım bölgesine girmeden önce 26.755 dolar direnç seviyesini ve EMA’ları yeniden hedefleyebileceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereal (ETH), 1.600 doların altını hedeflemek için 1.626 doların altında reddedilen bir kırılmanın ardınan 1.626 dolar destek seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı.

ETH’nin 1.650 doları aşması, 50 günlük EMA’ya doğru bir ETH koşusunu destekleyecektir. Bununla birlikte, 1.626 dolarlık destek seviyesinden bir ETH düşüşü, 1.600 doların altına bir ETH hareketine işaret edecektir.

45,87 değerindeki 14 günlük RSI değeri, ETH’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 1.600 doların altını tekrar ziyaret edebileceğini gösteriyor.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Circle, Grab İle Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?