in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC) trend çizgisinin üzerinde tutunmayı başardı. Ancak BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’nın altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. SEC’nin bekleyen BTC Spot ETF’lerine ilişkin olumlu yorumları 26.755 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmayı destekleyecektir.

Ancak, devam eden SEC, Ripple ve Coinbase davalarından gelen olumsuz haberler BTC’nin trend çizgisine doğru hareket ettiğini gösterecektir. Trend çizgisinin altında bir kırılma, ayılara 25.506 dolar destek seviyesinde bir çalışma sağlayacaktır.

48,18’lik 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 25.506 dolar destek seviyesini test edebileceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 1.626 dolar direnç seviyesinin altında kaldı. 1.626 dolar direnç seviyesi, ETH’nin 1.650 dolar bölgesine doğru hareketini reddetti. 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılması 50 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesini devreye sokacaktır. Bununla birlikte, ETH’nin 1.700 dolara doğru bir hareketi desteklemek için olumlu kripto haberlerine ihtiyacı olacaktır.

Direnç seviyesinin 1.626 doların üzerine çıkamaması, 1.502 dolarlık destek seviyesini görünürde bırakacaktır. 14 günlük RSI değeri olan 43,52 ETH’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 1.600 doların altına düşebileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 12 Eylül 2023

Önümüzdeki Bir Hafta İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler