in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyalleri gönderdi.

BTC’nin 37.600 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması, 39.000 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir. ETF topluluğu SEC’nin ETF’leri toplu olarak onaylamasını beklerken, BTC spot ETF ile ilgili haberler odak noktası olmaya devam edecek.

Direnç seviyesi olan 37.600 doların üzerine çıkılamaması halinde 36.400 dolar destek seviyesi devreye girecektir. ETF ile ilgili olumsuz haberler veya SEC faaliyeti alıcı talebini test edebilir.

68,38’lik 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı alım bölgesine girmeden önce 38.000 dolara geri dönmesini öneriyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde tutunarak yükseliş fiyat sinyalleri gönderdi.

ETH’nin 2.100 dolara çıkması, 2.143 dolar direnç seviyesini hedeflemek için 2.021 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkılmasını destekleyecektir. Bununla birlikte, 2.021 dolar destek seviyesinden bir düşüş, 1.926 dolar destek bölgesini devreye sokacaktır.

66,38’deki 14 günlük RSI, aşırı alım bölgesine girmeden önce ETH’nin 2.100 dolara geri döndüğünü gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 15 Kasım 2023

TokenFi, 2023’ün Son Çeyreği ve 2024 İçin Yol Haritasını Yayınladı