in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde tutunarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti.

BTC’nin 36.000 dolar bölgesine geri dönmesi, 37.000 doları hedeflemek için 36.400 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmayı destekleyecektir. SEC’nin beklenen BTC spot ETF’leri onaylama planlarını çevreleyen spekülasyonlar odak noktası olmaya devam ediyor.

35,265 dolar destek seviyesinin altına inilmesi 35.000 doların altını, 50 günlük EMA’yı ve 32,436 dolar destek seviyesini gündeme getirecektir. 60,78’lik 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı alım bölgesine girmeden önce 36.400 dolar direnç seviyesine doğru hareket edeceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti.

ETH’nin 2.000 dolara geri dönmesi, 2.143 dolar direnç seviyesini hedeflemek için 2.021 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmayı destekleyecektir. Bununla birlikte, 1.950 doların altına düşülmesi ayılara 1.926 dolar destek seviyesinde bir koşu sağlayacaktır.

60,70 seviyesindeki 14 günlük RSI, aşırı alım bölgesine girmeden önce 2.021 dolar direnç seviyesine bir ETH hareketi olabileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Takip Edilecek En İyi 3 Hedera Tabanlı Proje

Sei Network, İstanbul’da Buluşma Etkinliği Gerçekleştiriyor!