in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalmayı başardı, EMA’lar yükseliş fiyat sinyalleri gönderiyor.

BTC’nin 37.600 dolar direnç seviyesini aşması, boğaların 9 Kasım’daki 38.020 dolarlık en yüksek seviyeye ulaşmasını sağlayacaktır. 38.200 doların üzerinde bir kırılma 40.000 dolar seviyesini devreye sokabilir.

Kripto spot ETF ile ilgili haberler bu hafta da odak noktası olmaya devam edecek. BTC’nin 36.400 dolar destek seviyesinden düşmesi, ayılara 35.265 dolar destek bölgesinde bir hareket sağlayacaktır.

81,00 değerindeki 14 günlük RSI değeri BTC’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Satış baskısı 37.600 dolar direnç seviyesinde yoğunlaşabilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kaldı, EMA’lar yükseliş fiyat sinyalleri gönderiyor.

ETH’nin 2.100 dolara çıkması, 2.143 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılmasını destekleyecektir. Bununla birlikte, 2.021 dolar destek seviyesinden bir düşüş, 1.926 dolar destek bölgesini devreye sokabilir.

73,20 seviyesindeki 14 günlük RSI, ETH’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Satış baskısı 2.143 dolar direnç seviyesinde yoğunlaşabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kitlesel Benimsemeyi Sağlayacak Kripto Sektörleri

Near Protocol Modüler Hale Geliyor!