in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC) 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kaldı.

BTC’nin 37.600 dolar direnç seviyesini ve Perşembe gününün en yüksek seviyesi olan 38.020 doları aşması, 39.600 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir.

BTC spot ETF haberleri, SEC’nin 12 BTC spot ETF’i onaylaması için açık olan pencere ile odak noktası olmaya devam edecek. BTC’nin 36.400 dolar destek seviyesinin altına inmesi, ayıların 35.265 dolar destek seviyesine çıkmasını sağlayacaktır.

81,33 değerindeki 14 günlük RSI değeri BTC’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bir kripto piyasası katalizörü olmadığı sürece satış baskısı 37.600 dolar direnç seviyesinde yoğunlaşabilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kaldı.

Cuma gününün en yüksek seviyesi olan 2.137 dolar ve 2.143 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir ETH kırılması, 2.300 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir.

SEC’e yönelik piyasa duyarlılığı ve ETH spot ETF’lerin onayı Cumartesi günü de odak noktası olmaya devam edecek. Bununla birlikte, 2.021 dolar destek seviyesinden bir düşüş, 1.926 dolar destek seviyesini görünür hale getirecektir.

72,72 seviyesindeki 14 günlük RSI, ETH’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Satış baskısı 2.143 dolar direnç seviyesinde yoğunlaşabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

Üstad Splinter: Top 50 İçinde Hangi Coinler Öne Çıkacak