in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC) salı günü fiyatında geri sıçrama yaşayarak 26.755 dolar direnç seviyesini hedeflemek için trend çizgisinin üzerine çıktı. Seansın en yüksek seviyesi olan 26.581 dolardan geri çekilmesine rağmen BTC, trend çizgisinin altına inmekten kaçındı.

Bitcoin spot ETF dosyalarıyla ilgili güncellemeler BTC fiyatına yön sağlayacaktır. Kripto piyasası için olumlu mahkeme kararları 26.755 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir.

Salı gününün en yüksek seviyesi olan 26.851 dolardan geçilememesi, trend çizgisini ve 25.506 dolarlık destek seviyesini devrede bırakacaktır. Olumsuz haberler muhtemelen BTC’nin trend çizgisinin altına düştüğünü ve 25.000 doların altını hedeflemek için destek seviyesini görecektir.

14 günlük RSI değeri olan 43,52 BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 25.506 dolar destek seviyesini test edebileceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum 1.626 dolar direnç seviyesinin altında kaldı ve bu direnç seviyesi 1.650 dolara doğru bir ETH koşusunu reddetti.

1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılması 1.746 dolar direnç seviyesini devreye sokacaktır. Bununla birlikte, ETH’nin 1.650 dolardan bir kırılmayı desteklemek için olumlu kripto haberlerine ihtiyacı olacaktır.

1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılamaması durumunda 1.600 doların altı ve 1.502 dolar destek seviyesi görülecektir.

38,78’lik 14 günlük RSI değeri, ETH’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 1.600 doların altına düşebileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Google, Yapay Zekanın Etkisini Araştırmak İçin Dijital Vadeli İşlemler Projesini Başlattı

DeFi Odaklı Üç Layer1: ROSE, SEI ve INJ Hakkında Son Gelişmeler