in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde tutunarak yükseliş fiyat sinyalleri gönderdi.

BTC’nin 24 Ekim’in en yüksek seviyesi olan 35.264 dolar ve 35.265 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması 36.400 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir. BTC spot ETF uygulamasıyla ilgili haberler ve SEC faaliyeti odak noktaları olmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, BTC’nin 34.000 doların altına düşmesi, ayılara 32.436 dolar destek seviyesinde bir hareketlilik sağlayacaktır. 14 günlük RSI değeri olan 77,37 BTC’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu ve satış baskısının arttığını gösteriyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti.

ETH’nin 1805 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması, 26 Ekim’deki en yüksek seviye olan 1.868 dolara doğru bir hareketi destekleyecektir. 1.868 doları aşan bir hareket, trend çizgisini ve 1.926 dolar direnç seviyesini devreye sokacaktır.

SEC aktivitesi ve ETH spot ETF haberleri FED kararı öncesi odak noktaları olarak görülebilir.

Direnç seviyesi olan 1.805 doların üzerine çıkılamaması, ayıların 1.741 dolarlık destek seviyesine ve 200 günlük EMA’ya yönelmesine yol açabilir. ETH, 14 günlük RSI değeri 67,77 ile aşırı alım bölgesinin sınırında yer alıyor. Satıcı baskısı 1.830 dolarda yoğunlaşabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Üstad Splinter’ın Seçtiği 5 Gem Proje

Celestia (TIA) Vesting Takvimi