in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde tutunarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti.

BTC’nin 35.265 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması, 36.400 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir. BTC spot ETF uygulamasıyla ilgili haberler yatırımcı duyarlılığını etkilemeye devam edecek.

Bununla birlikte, BTC’nin 34.000 doların altına düşmesi 32.436 dolar destek seviyesini görünür hale getirecektir. 14 günlük RSI değeri olan 79,45 BTC’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti.

ETH’nin 1.805 dolar direnç seviyesini alması trend çizgisini devreye sokacaktır. SEC aktivitesi, Coinbase ve Ripple’a karşı devam eden SEC davalarından güncellemeler ve kripto spot ETF ile ilgili haberler alıcı iştahını belirleyecektir.

ETH’nin 1.741 dolar destek seviyesinin altına inmesi, 200 günlük EMA’ya doğru bir hareketi destekleyecektir. ETH, 14 günlük RSI değeri 67,41 ile aşırı alım bölgesinin sınırında yer alıyor. Olumlu bir kripto piyasası olayı yaşanmazsa, satıcı talebi 70 seviyesinde yoğunlaşabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

BTC Ölçeklendirme Projelerinin Karşılaştırması

Floki’nin Kardeş Projesi TokenFi Nedir?