in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti.

BTC’nin 35.265 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması 36.000 dolar bölgesine doğru bir hareketi destekleyecektir. BTC spot ETF haberleri odak noktası olmaya devam ederken, yatırımcılar şimdi SEC onaylarını bekliyor.

Bununla birlikte, 33.500 dolara geri dönüş, 32.463 dolar destek seviyesinde bir hareket sağlayacaktır. 14 günlük RSI değeri olan 87,11 BTC’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti. ETH’nin 1.805 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması boğaların trend çizgisinde ilerlemesini sağlayacaktır. Yatırımcılar, SEC’nin mevcut BTC spot ETF’lerinden sonra ETH spot ETF’lerini onaylayacağını tahmin ediyor.

Bununla birlikte, ETH’nin 1.741 dolar destek seviyesinden düşmesi 200 günlük EMA’ya doğru bir hareketi destekleyecektir. ETH, 14 günlük RSI değeri 73,72 ile aşırı alım bölgesinde bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 24 Ekim 2023

İlk Modüler Blok Zinciri Celestia Piyasaya Sürülmek Üzere!