in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Pazar günü yaşanan kayba rağmen, BTC trend çizgisinin altına düşmekten kaçındı ve trend çizgisi 25.700 doların altına düşmeyi reddetti. BTC bu sabah trend çizgisinin üzerinde kaldı. Bununla birlikte, BTC spot ETF piyasasının geleceğine yönelik yatırımcı endişesi, trend çizgisini ve 25.506 dolarlık destek seviyesini devrede bırakıyor.

Coinbase veya Ripple’a karşı açılan SEC davalarıyla ilgili herhangi bir olumsuz haber BTC fiyatlarını 25.000 doların altına çekebilir.

Trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, 26.755 dolar direnç seviyesine doğru bir yükseliş eğilimi sinyali verecektir. Ancak, BTC’nin böyle bir kırılmayı tetiklemek için önemli bir kripto olayına ihtiyacı olacaktır.

37,51 değerindeki 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce biraz alana sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

ETH şu anda 1.626 dolar direnç seviyesinin altında işlem görüyor ve ETH 1.650 dolar seviyesinde reddedilmeyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. ETH’nin 1.26 dolar direnç seviyesinden çıkması ve 1.650 doları aşması halinde, 50 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesine doğru yükselişin önü açılabilir.

Coinbase ve Ripple’a karşı devam eden SEC davalarından gelen olumlu güncellemeler bir kırılım seansını destekleyecektir.

Direnç seviyesi olan 1.626 doların geçilememesi durumunda 1.600 doların altı ve 1.502 dolar destek seviyesi oyunda kalacaktır.

34,93 değerindeki 14 günlük RSI değeri daha fazla düşüşe ve ETH’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 1.600 doların altına ineceğine işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri