in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerine oturarak yükseliş sinyalleri gönderdi.

Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 30.636 dolardan bir BTC kırılması, 31.143 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir.

SEC’nin BTC spot ETF’lerini onaylamasına yönelik ilerleme, BTC ve daha geniş pazar için itici güç olmaya devam ediyor. Ancak yatırımcılar, ABD yönetiminin ABD dijital varlık alanına yönelik kalıcı bir baskı tehdidini göz önünde bulundurmalıdır. Terörizmin finansmanında kriptonun kullanıldığının bildirilmesi, dikkatleri kripto piyasasına çekti.

30,107 dolar destek seviyesinin altına inilmesi, ayıların 29,193 dolar destek seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır. 75,36 değerindeki 14 günlük RSI değeri BTC’nin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

ETH, 200 günlük EMA’nın altında seyrederken 50 günlük EMA’nın üzerine oturdu ve kısa vadede yükseliş ancak uzun vadede düşüş sinyalleri gönderdi. ETH’nin 200 günlük EMA’nın üzerine çıkması, 1.746 dolar direnç seviyesine ulaşılmasını destekleyecektir.

SEC’nin BTC spot ETF’leri onaylama olasılığına yönelik duyarlılık, ETH için alıcı iştahını körükledi. ETH spot ETF’ler de massada ve bu da ETH’ye kurumsal para akışını destekleyecek.

Bununla birlikte, 1.650 doların altına bir düşüş ayılara 50 günlük EMA ve 1.626 dolarlık destek seviyesinde bir koşu sağlayacaktır. Alım iştahı muhtemelen 1.630 dolarda yoğunlaşacaktır. 50 günlük EMA, 1.626 dolar destek seviyesi ile çakışıyor.

63,04’lük 14 günlük RSI değeri, aşırı alım bölgesine girmeden önce 200 günlük EMA’nın üzerinde bir ETH kırılmasına işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ayın Öne Çıkan IDO’ları

Üstad Splinter’ın Boğa Piyasası Öngörüleri