in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde seyrederek yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti.

BTC’nin 30.107 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması 31.143 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir.

SEC’e yönelik piyasa duyarlılığı ve BTC spot ETF başvurularının onaylanması temel itici güç olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, iki partili mektuba cevaben ABD yönetiminden gelen inceleme, kriptolar için alıcı iştahını test edebilir.

Destek seviyesi olan 29.193 doların altına düşülmesi 29.000 doların altındaki seviyeleri devreye sokacaktır. 14 günlük RSI değeri olan 69,79 BTC’nin aşırı alım bölgesinin sınırında olduğunu gösteriyor. BTC’nin 30.000 dolara geri dönmesi muhtemelen BTC’yi aşırı alım bölgesinde yansıtacaktır.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyallerini teyit etti. Cuma günü, 50 günlük EMA ve 1.626 dolar direnç seviyesi ETH’nin 1.700 dolara çıkmasını reddetti.

ETH 1.600 doların altına düşerse, potansiyel olarak 1.502 dolarlık destek seviyesini test edebilir. Ancak, spot ETF piyasasına yönelik ilerleme umutları muhtemelen alıcı talebini desteklemeye devam edecektir. ETH’nin 50 günlük EMA ve 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması 200 günlük EMA’yı devreye sokacaktır. Ancak, satış baskısı muhtemelen 1.626 dolarda yoğunlaşacaktır. 50 günlük EMA, 1.626 dolar direnç seviyesi ile kesişiyor.

14 günlük RSI değeri olan 50,40 ETH’nin aşırı alım bölgesine girmeden önce 50 günlük EMA ve 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktığını gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Boğa Piyasası 2024’de Gelecek mi? Olumlu Sinyaller Neler?

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri