in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti. Bununla birlikte 50 günlük EMA, bir yükseliş fiyat sinyali olan 200 günlük EMA’dan daha da uzaklaştı.

BTC’nin 28.500 dolara çıkması, boğaların 29.193 dolar direnç seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır. BTC spot ETF ile ilgili haberler odak noktası olmaya devam ediyor. Ancak, yatırımcılar Orta Doğu çatışmasıyla ilgili haber güncellemelerini takip etmelidir. Bölgedeki gerilimin tırmanması alım iştahını baskılayabilir.

BTC’nin 28.187 dolar destek seviyesinin altına düşmesi, ayıların 50 günlük ve 200 günlük EMA’larda koşmasını sağlayacaktır.

14 günlük RSI değeri olan 64,45 BTC’nin aşırı alım bölgesine girmeden önce 29.193 dolar direnç seviyesine doğru hareket edeceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altına inerek düşüş sinyallerini teyit etti.

ETH’nin 1.600 dolara geri dönmesi, 1.626 dolar direnç seviyesinin ve 50 günlük EMA’nın üzerine çıkılmasını destekleyecektir. Ancak, satış baskısı muhtemelen 1.630 dolarda yoğunlaşacaktır. 50 günlük EMA 1.626 dolar direnç seviyesi ile kesişiyor.

ETH Spot ETF ile ilgili haberler ve düzenleyici incelemeler de dikkate alınmalıdır. 1.550 doların altına inilmesi ayılara 1.502 dolarlık destek seviyesine ulaşma şansı verecektir.

44,18’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesinin altına inmesini öneriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Friend.tech Nedir?

Binance BNB Greenfield Ana Ağını Başlattı