in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC) Analizi

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş fiyat sinyallerini teyit etti. Özellikle, 50 günlük EMA 200 günlük EMA’ya doğru daraldı. 50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA üzerinden aşağı yönlü geçişi, kısa vadeli yükseliş trendinin tersine döndüğünü teyit edecektir.

BTC’nin 26.755 dolar destek seviyesinin altına inmesi, ayıların trend çizgisinde ilerlemesini sağlayacaktır. Dijital varlık alanının SEC incelemesi, Coinbase ve Rippe’a karşı SEC davalarıyla ilgili olumsuz haberler alıcı iştahını etkileyecektir.

Bununla birlikte, 27.000 dolara geri dönüş, EMA’ların üzerinde bir kırılmayı destekleyecek ve 28.000 doları görüş alanına getirecektir.

46,95’lik 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce trend çizgisine düştüğünü gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altına oturarak düşüş sinyalleri gönderdi.

ETH’nin 1.600 dolara geri dönmesi, 16.26 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir. Yakın vadeli eğilimler ETH Spot ETF piyasasındaki ilerlemeye bağlı. Ancak, 1.502 dolar destek seviyesinden bir düşüş, ayılara 1.450 dolarda bir koşu sağlayacaktır.

38,80’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesinin altına inmesini öneriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

RWA Coin’leri ve Piyasa Değerleri

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri