in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC) 200 günlük EMA’nın üzerinde tutulurken 50 günlük EMA’nın altına oturdu ve kısa vadede düşüş uzun vadede yükseliş sinyalleri gönderdi.

Bitcoin’in 200 günlük EMA’nın altına inmesi 26.755 dolar destek seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir. SEC davasıyla ilgili haberler ve Bitcoin spot ETF güncellemeleri odak nokta olmaya devam edecek.

BTC’nin 50 günlük EMA’yı geçmesi, boğaların 28.187 dolar direnç seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır. 49,44’lük 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 26.755 dolar destek seviyesinin altına inmesini öneriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altına oturarak düşüş sinyalleri gönderdi.

ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesinin altına inmesi ayıların 1.400 dolara koşmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte, 1.600 dolara dönüş, 1.626 dolarlık direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir. ETH yatırımcıları, daha yüksek profilli ETH satışları haberlerine muhtemelen olumsuz yanıt verebilirler.

37,69 değerindeki 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesine doğru hareket edeceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Glassnode Raporu: stETH’nin Ethereum Üzerindeki Etkisi

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?