in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerine çıkarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti. 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’dan daha da uzaklaşarak yükseliş eğilimini yeniden doğruladı.

BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesini aşması, Ekim ayının en yüksek seviyesi olan 28.593 dolara ulaşılmasını destekleyecektir.

Bununla birlikte, EMA’ların altında bir kırılma, ayılara 26.755 dolar destek seviyesinde bir çalışma sağlayacaktır. Bitcoin spot ETF ile ilgili güncellemeler ve SEC, Coinbase ve Ripple davasıyla ilgili haberler yön sunacaktır.

61,14’lük 14 günlük RSI değeri, aşırı alım bölgesine girmeden önce BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesinden geçmesini gerektiriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altına oturarak düşüş fiyat sinyallerini teyit etti.

ETH’nin 50 günlük EMA’nın üzerine çıkması, boğaların 200 günlük EMA’ya ve 1.746 dolar direnç seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır.

ETH Futures ETF’lerine girişler ve ETH spot ETF ile ilgili haberler muhtemelen alıcı iştahını etkileyecektir. Ancak, 1.626 dolar destek seviyesinin altına düşülmesi 1.600 dolara doğru bir hareketi destekleyecektir. ETH’nin 1.600 doların altına inmesi 1.502 dolarlık destek seviyesini gündeme getirebilir.

48,24 değerindeki 14 günlük RSI değeri, ETH’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 1.600 doların altına düşeceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto’da Bir Sonraki 100x’i Bulmak

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 9 Ekim 2023