in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş fiyat sinyallerini teyit etti. Bununla birlikte, 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’dan daha da uzaklaşarak yükseliş eğilimine işaret etti.

BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 28.593 dolara ulaşılmasını destekleyecektir. Bununla birlikte, EMA’lardan bir düşüş 26.755 dolar destek seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir.

SEC, Coinbase ve Ripple davasıyla ilgili haberler ve BTC spot ETF piyasasına yönelik adımlar odak noktaları olmaya devam ediyor. 61,17’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı alım bölgesine girmeden önce 28.187 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir BTC kırılmasını destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi.

ETH’nin 50 günlük EMA’yı geçmesi, 200 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesine doğru bir hareketi destekleyecektir. ETH spot ETF haberleri ve ETH Futures ETF’lerine girişler muhtemelen alıcı iştahını etkileyecektir.

Ancak, 1.626 dolar destek seviyesinin altına inilmesi 1.600 doları gündeme getirebilir. ETH’nin 1.600 doların altına düşmesi, boğaların 1.502 dolarlık destek seviyesine koşmasını sağlayacaktır. 14 günlük RSI değeri olan 50,45 aşırı alım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.700 dolara geri dönmesini destekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

funding round

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri