in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyelerini kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 26.500 dolarlık direnci test etmeden önce trend çizgisini art arda dördüncü seansta test etti. Pozitif seansa rağmen BTC 26.755 dolar direnç seviyesini test etmek için 26.500 dolar seviyesinden çıkamadı.

Bununla birlikte, BTC 50 günlük ve 200 günlük EMA’nın altında kalmaya devam ederek düşüş sinyalleri gönderiyor. Trend çizgisinin ve 25.506 dolar destek seviyesinin altında bir kırılma 25.000 doların altını devreye sokacaktır. Sabahın en yüksek seviyesi olan 26.474 dolara doğru bir hareket, boğalara 26.755 dolar direnç seviyesinde bir koşu sağlayacaktır. Bununla birlikte, BTC’nin 26.500 dolardan bir kopuşu desteklemek için bir kripto olayına ihtiyacı olacaktır.

Beklenen kripto olayı, Ripple ve Coinbase veya BTC spot ETF ile ilgili haberlere karşı devam eden SEC davalarından gelebilir.

42,22’lik 14 günlük RSI değeri, BTC’nin aşırı satım bölgesine ulaşmadan önce 25.000 doların altına dönebileceğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Günlük grafik ETH’nin 1.626 dolar destek seviyesinin üzerinde kaldığını gösteriyor. 1.650 doları aşan sürekli bir hareket, boğaların 50 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte, 1.626 dolar destek seviyesinden bir düşüş, 1.600 doların altını oyuna getirecektir. ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesinden kaçınmasını ve kripto olay kaynaklı bir satıştan kaçınmasını bekliyoruz.

14 günlük RSI’a baktığımızda, 40,32 ETH’nin aşırı satım bölgesine ulaşmadan önce 1.600 doların altını tekrar ziyaret edebileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

 

 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?