in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde kalarak yükseliş sinyalleri gönderdi. Önemli ölçüde 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’yı geçerek yükseliş eğilimine işaret etti.

BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması, boğaların Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 28.593 dolara ulaşmasını sağlayacaktır. BTC Spot ETF başvurularının birinin, bazılarının ya da tamamının SEC tarafından onaylanmasına yönelik ilerleme BTC için alıcı talebini artıracaktır. Bununla birlikte SEC, Coinbase ve Ripple davasıyla ilgili haberlerin de dikkate alınması gerekiyor.

60,38’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı alım bölgesine girmeden önce BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesine doğru hareket etmesini destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi.

ETH’nin 50 günlük EMA’yı geçmesi, boğaların 200 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır. ETH spot ETF’nin SEC onayına doğru ilerlemesi 1.700 dolara dönüşü destekleyecektir.

Bununla birlikte, 50 günlük EMA’dan geçememe, 1.626 dolar destek seviyesinin altına düşmesi 1.600 dolar seviyesinin altını gündeme getirecektir. 50,32’lik 14 günlük RSI değeri, 50 günlük EMA’dan bir ETH kopuşuna ve aşırı alım bölgesine girmeden önce 200 günlük EMA’ya bir harekete işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Pi Network Yol Haritası Onaylandı mı?

Kripto Ticaretinde Hacim Nasıl Kullanılır?