in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Önde gelen kripto para birimleri, Pazartesi günü günlük 200 hareketli ortalamanın yakınında önemli bir satış baskısıyla karşılaştıktan sonra salı günü Asya seansında zayıflık göstermeye devam etti ve merakla beklenen birkaç vaeli işlem tabanlı ETH ETF’nin piyasaya sürülmesine yönelik bir ralliyi sınırladı.

ProShares, VanEck ve Bitwise Asset Management tarafından sunulan fonlar, ilk işlem gününde yalnızca 1,92 milyon dolarlık toplu hacim gördü ve Ekim 2021’de piyasaya sürülen benzer bir vadeli işlem destekli Bitcoin ETF’sinde devredilen 1 milyar dolardan fazla hacmin çok gerisinde kaldı. Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülmesi uzun bir kripto kışına denk gelirken, ürünlere yönelik yatırımcı coşkusunun olmaması, dijital varlıklar için tipik olarak yükseliş ayı olan mevcut duyarlılığı vurguluyor.

Diğer taraftan, ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin getirisinin beklenenden iyi gelen imalat verilerinin ardından 11 baz puan daha artarak 16 yılın en yüksek seviyesi olan %4,69’a ulaştmasının ardından yükselen faiz oranları da varlık sınıfı üzerinde baskı yarattı.

Bitcoin (BTC) Analizi

Cansız hacimdeki simetrik bir üçgenin üzerine çıktıktan sonra Bitcoin fiyatı, günlük 200 SMA yakınında satıcılarla karşılaştıktan sonra formasyonun üst trend çizgisine doğru çekildi. Bu hafta içinde daha yüksek bir hareket, fiyatın önemli bir yatay trend çizgisinden direnç bulduğu 28.800 dolar seviyesinin test edildiğini görebilir. Tersine, üçgenin üst trend çizgisini tutturamaması potansiyel bir boğa tuzağına işaret ediyor. Bu durum, psikolojik 25.000 dolar seviyesi civarında uzun vadeli desteğe dönüşü tetikleyebilir.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum’un fiyatı, günlük 200 SMA’ya yakın bir satıcı sürüsü gelmeden önce simetrik bir üçgenin de üzerine çıktı. Formasyonun üst trend çizgisinden daha yüksek bir hareket, boğaların 1.820 dolar civarında büyük genel dirence doğru koştuğunu görebilir. Ancak, üçgenin üst trend çizgisinin ve dört saatlik grafikteki hareketli ortalamaların altına inilmesi, 1.500 dolar seviyesine doğru daha büyük düşüşlere yol açabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

kripto

Merkeziyetsiz Fiziksel Altyapı Ağları (DePIN) Nedir?