in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerinde tutunarak yükseliş sinyalleri gönderdi. Önemli ölçüde, 50 günlük EMA 200 günlük EMA’ya yaklaşarak olası bir yükselişin sinyalini verdi.

50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA üzerinden yükselişe geçmesi, BTC’nin 28,187 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarak 28.500 doları hedeflemesini destekleyecektir.

Ancak 27.500 doların altına düşülmesi 200 günlük ve 50 günlük EMA’ları devreye sokacaktır. 14 günlük RSI değeri olan 66,32 aşırı alım bölgesine girmeden önce BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmasını destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük EMA’nın üzerinde yer alırken 200 günlük EMA’nın altında kalarak kısa vadeli yükseliş ancak uzun vadeli düşüş sinyalleri gönderdi.

ETH’nin 20 günlük EMA ve 1.746 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması 1.800 doları devreye sokacaktır.

Bununla birlikte, 1.700 doların altına düşüş, 50 günlük EMA’ya doğru bir ETH hareketini destekleyecektir. 50 günlük EMA’nın altında bir kırılma, daha fazla aşağı yönlü olduğunu gösterecektir.

66,42’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı alım bölgesine girmeden önce 200 günlük EMA Ve 1.746 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir ETH kırılmasına işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri