in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. BTC’nin 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerine çıkması, kısa vadede düşüş eğiliminin tersine döneceğine işaret edebilir.

Piyasalar SEC’nin kripto-spot ETF incelemelerini geciktirmesini beklerken, SEC’nin kripto piyasasını hedefleyememesi fiyat desteği sunabilir.

BTC’nin 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların üzerine çıkamaması, 26.755 dolar destek seviyesinden düşerek alıcı iştahını 26.500 dolarda test etmesini destekleyecektir.

54,68’lik 14 günlük RSI değeri, EMA’lar üzerinden bir BTC hareketini ve aşırı alım bölgesine girmeden önce 27.000 dolara dönüşü destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 200 günlük EMA’nın altında kalırken 50 günlük EMA’nın üzerine oturdu ve kısa vadede yükseliş ancak uzun vadede düşüş sinyalleri gönderdi. ETH’nin 1.700 dolara geri dönmesi, 200 günlük EMA’nın ve 1.746 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılmasını destekleyecektir.

Odak noktası, ETH vadeli işlemlerinin ve spot ETF’lerinin sunulması ve onaylanması olmaya devam edecek. 50 günlük EMA’nın altında bir kırılma, ETH’nin 1.600 doların altına düşmesini destekleyecektir.

58,50’lik 14 günlük RSI değeri, ETH’nin aşırı alım bölgesine girmeden önce 1.700 dolara dönebileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Concordium

Potansiyel Concordium Airdrop Etkinliğine Nasıl Katılınır?

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri