in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. BTC’nin 26.000 dolara geri dönmesi trend çizgisine doğru bir hareketi destekleyecektir. Olumsuz bir kripto piyasası olayı, geniş tabanlı bir kripto satışını destekleyecektir. Trend çizgisinden bir düşüş, 25.506 dolar destek seviyesini devreye sokabilir.

Bununla birlikte, SEC, Ripple ve Coinbase davalarındaki olumlu güncellemeler 26.755 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmayı destekleyecektir.

45,03 değerindeki 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce trend çizgisi boyunca BTC düşüşünü destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. ETH’nin 1.550 dolara gerilemesi, 1.502 dolar destek seviyesine doğru bir ETH hareketini destekleyecektir.  Capitol Hill’deki Finansal Hizmetler Komitesi Duruşması muhtemelen alıcı iştahını etkileyecektir.

Capitol Hill’deki kripto karşıtı söylemler ise mevcut düşüş eğilimini destekleyecektir. Bununla birlikte, 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma, 50 günlük EMA’ya bir ETH hareketini destekleyecektir.

42,21’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesine düşmesini destekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

Chainalysis Raporu: Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Kripto’nun Durumu