in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 590 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. Cumartesi günü 50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA’yı geçmesi, BTC’nin trend çizgisine doğru hareket etmesini destekliyor. Trend çizgisinin altında bir kırılma, 25.506 dolar destek seviyesini görünür hale getirecektir.

Bununla birlikte, BTC’nin 26.500 dolara geri dönmesi, 50 günlük EMA’yı hedeflemek için 26.755 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmayı destekleyecektir.

44,66 değerindeki 14 günlük RSI okuması, aşırı satım bölgesine girmeden önce trend çizgisinin altında bir BTC kırılımını destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. 1.550 doların altına dönüş, ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesine doğru hareketini destekleyecektir.

Bununla birlikte, 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma, boğalara 50 günlük EMA ve 1.700 dolarda bir çalışma sağlayacaktır.

38,29’luk 14 günlük RSI değeri, ETH’nin aşırı satım bölgesine girmeyen önce 1.502 dolar destek seviyesine düşmesini destekliyor.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto

Nasıl Tip Coin (TIP) Kazanılır?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri