in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında seyrederek düşük fiyat sinyallerini yeniden teyit etti. 50 günlük EMA, 200 günlük EMA2ya yakınsamaya devam etti. 50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA üzerinden aşağı yönlü geçişi, trend çizgisinde alıcı iştahını test etmek için BTC’nin 26.000 doların altına kaymasını destekleyecektir.

Bununla birlikte, 26.755 dolar direnç seviyesinin üzerinde bir BTC kırılması, boğalara EMA’larda bir çalışma sağlayacaktır. BTC’nin alıcı iştahını artırmak için piyasa dostu SEC, Ripple ve Coinbase davasıyla ilgili haberlere ve BTC spot ETF güncellemelerine ihtiyacı olacak.

49,70’lik 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce trend çizgisinin altında bir BTC kırılımını destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş fiyat sinyallerini teyit etti. 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılması 50 günlük EMA’yı devreye sokacaktır. ETH spot ETF ile ilgili haberler ve SEC faaliyeti alıcı iştahını etkileyecektir.

Ancak, ETH’nin 1.550 dolara düşmesi ayıların 1.502 dolar destek seviyesine ulaşmasını sağlayacaktır.

40,48 değerindeki 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesine inmesini bekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

NFT drop

Friend3 Airdrop Epoch1 Başladı!

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri