in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş fiyat sinyallerini teyit etti. Daha önemlisi, 50 günlük EMA 200 günlük EMA’ya yaklaştı. 50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA üzerinden aşağı yönlü geçişi BTC’nin trend çizgisine doğru hareketini destekleyecektir.

Beklenenden daha yüksek gelen ABD Hizmet PMI rakamları başka bir tersine dönüşü destekleyecektir. Sıkı iş gücü piyasası koşulları harcamaları ve talep odaklı enflasyonu körüklüyor. Faiz artışları tüketime karşı koyacak ve talep-enflasyonist baskıları hafifletecektir. BTC ve daha geniş kripto piyasası FED korkusuna maruz kalmaya devam ediyor.

26,755 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılması, boğaların EMA’larda koşmasını sağlayacaktır.

49,96’lık 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce trend çizgisine doğru bir BTC hareketini destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altına oturarak düşüş sinyalleri gönderdi. ETH’nin 1.550 dolara düşmesi, ETH’nin 1.502 dolar destek seviyesinin altına inmesini destekleyecektir.

ETH spot ETF ile ilgili haberler ve SEC faaliyeti yakın vadede odak noktaları olmaya devam edecek. ETH, SEC başkanının bu yılın başlarında ETH’yi SEC menkul kıymet sınıflandırmasının ardından SEC faaliyetlerine karşı hassasiyetini koruyor.

Bununla birlikte, 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılması, ETH’nin 50 günlük EMA’ya doğru hareketini destekleyecektir.

39,79 değerindeki 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.550 dolara geri dönmesini destekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Dogecoin

X, Ödeme Entegrasyonuna Dair Video Yayınladı! DOGE Dahil Edilecek mi?

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?