in , , ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Bu yazımızda, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) olası fiyat hareketlerini ve takip edilmesi gereken seviyeleri kaleme alacağız.

Bitcoin (BTC) Perşembe günü 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altına inerek düşüş sinyalleri verdi. FED’in şahin faiz oranı kararı, riskli varlıklara yönelik alıcı iştahını azalttı.

200 günlük ve 50 günlük EMA’ların üzerinde bir kırılma, BTC’nin 28.187 dolar direnç seviyesine doğru hareketini destekleyecektir. Ancak, EMA’ların üzerine çıkılamaması 26.755 dolar destek seviyesini devreye sokacaktır.

FED’e yönelik yatırımcı duyarlılığın ötesinde, Mt.Gox söylentileri, SEC, Ripple ve Coinbase davasıyla ilgili gelişmeler ve BTC spot ETF güncellemelerinin de dikkate alınması gerekecektir.

55,96’lık 14 günlük RSI değeri, aşırı alım bölgesine girmeden önce BTC’nin 28.000 dolara çıkmasını destekliyor.

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum (ETH), 1.626 dolar direnç seviyesinin altında kaldı. ETH, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak düşüş sinyalleri gönderdi. ETH’nin 1.626 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkması, 50 günlük EMA’ya doğru bir ETH hareketini destekleyecektir.

ETH’nin 1.650 dolardan çıkması için olumlu kripto haberlerine ihtiyacı olacak. Bununla birlikte, 1.626 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkılamaması, 1.600 doların altını ve 1.502 dolar destek seviyesini devreye sokacaktır.

43,13 değerindeki 14 günlük RSI değeri, aşırı satım bölgesine girmeden önce ETH’nin 1.600 dolara geri dönmesini destekliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Beşiktaş Token (BJK) Nedir?

Aptos, Flowcarbon ile Ortaklığını Duyurdu