in ,

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Düşüş Sonrası İnceleme

Bugün sizler için hazırladığım Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerimi paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Dün gerçekleşen yükselişlerin ardından tekrardan 40.000 dolar üzerinde bir fiyatlanma gerçekleştiren Bitcoin (BTC), bugün kırmızı bir güne uyandı. 41.900 dolar seviyelerindeki ara direncin kırılımını fake-out olarak tamamlayarak sert bir düşüş gerçekleştirdi.

Bugün gerçekleşen düşüşler ile %7 civarında bir kayıp yaşayan Bitcoin (BTC), 40.400-40.700 bölgesini de hızlı bir şekilde aşağı yönlü olarak kırarak 38.450-39.120 dolar bölgesindeki desteğe kadar geriledi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 38.900 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 38.450-39.120 dolar desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Bu destek bölgesi üzerinden gerçekleşecek olan yeni bir yükseliş hareketi tekrardan 40.700 ve 41.900 dirençlerinin test edilmesi ile devam edebilir. Düşüşlerin devam etmesi halinde 38.450-39.120 dolar bölgesinin de kırılması halinde 37.120 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Ethereum (ETH)

Uzun süredir 2320-3170 dolar bölgesinde yatay harekeler ile fiyatlanan Ethereum (ETH), 2320 dolar desteğinden başlattığı yükseliş hareketlerini 2990 dolar seviyelerindeki ara direnç üzerinden reddedilerek tamamlamıştı. 2500-2745 dolar bölgesindeki majör destek üzerinde tutunma çalışmaları gerçekleştirirken bu yazının hazırlandığı saatlerde 2590 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

2745 üzerinde gerçekleşecek bir fiyatlanma halinde 2990 ve 3170 dolar dirençleri sıra ile takip edilebilir. Düşüşlerin devam etmesi ve 2500 dolar altında bir fiyatlanma gerçekleşmesi halinde ise 2320 ve 2150 dolar destekleri takip edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ethereum Gaz Ücretleri Ağustos 2021’den Bu Yana En Düşük Seviyelere Ulaştı

IndiGG (INDI), KardiaChain (KAI) ve BitDAO (BIT) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor