in

Bitcoin (BTC) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı, Sırada Ne Var? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

ABD’nin ilk Bitcoin bağlantılı ETF’inin New York borsasında listelenmesi ile sert bir çıkış hareketi sergileyen Bitcoin, ATH seviyesine çok yakın bir noktada hareket ediyor. Proshares Bitcoin Strategy’nin listelenme ile 1 milyar dolar üzerinde bir yatırım almasının da bu hareket için etkisi büyük oldu.

64.847 dolar seviyesinde bulunan zirveye 64.555 dolara kadar yükselerek en yakın fiyatlanmayı bugün içerisinde gerçekleştiren Bitcoin, bu yazının hazırlandığı saatlerde 64.500 seviyelerinden fiyatlanıyor. 64.847 zirvesinin kırılması halinde 68.400-70.000 bandına kadar bu yükseliş hareketi devam edebilir. Bu seviyelerden olası kar satışlarının gelmesi göz önünde bulundurulabilir.

Bitcoin

Zirve noktasından gerçekleşecek bir geri dönüş halinde, 59.700 ara desteği test edilebilir. 59.400 desteğinden güç toplayarak yukarı yönlü ivmesini devam ettirmesi Bitcoin açısından daha sağlıklı olacaktır. 59.700 ara desteğinin kırılımı halinde ise 58.150-55.200 bölgesindeki majör destek test edilebilir.

Dolar endeksinde yaşanan geri çekilmeler de göz önünde bulundurulduğu zaman yükseliş trendinin devam etme olasılığı da artıyor. 93.400 desteğinde bulunan DXY’nin bu desteği kırması halinde Bitcoin’in sert yükselişleri devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

metaverse

NFT’ler Metaverse ve Ötesine Erişmede Kilit Bir Rol Oynayacak

İş Dünyasının Geleceği