içinde , ,

Bitcoin (BTC) Tekrar Düşüşe Geçti I Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

Haftalık açılış ile birlikte 31,700 dolar seviyelerine kadar sert bir yükseliş gerçekleştiren Bitcoin (BTC) bugün açılışı ile birlikte sert bir düşüş yaşayarak bütün kazançlarını geri verdi.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 29,560 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, günlük kayıpları %5.70 civarında bulunuyor. Özellikle SEC tarafından Binance borsasının coin’i olan BNB için soruşturma açılmasına dair gelen haberler de bu düşüşlerde etkili oldu diyebiliriz. Diğer bir taraftan da FED hazine toplantısının da yaklaşıyor olması, her toplantıdan bir önceki hafta gerçekleşen düşüşleri de yeniden tetiklemiş oldu.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Güncel Fiyat Analizi

Düşüşlerin devam etmesi halinde 28,650 dolar seviyelerinde destek bulabilir. Bu ara destek son bir aylık süreçte sıklıkla ziyaret edilmişti. Hatta Bitcoin (BTC) 28,650-30,810 dolar aralığını yatay bir şekilde uzunca bir süredir takip ediyor.

28,650 dolar ara desteğinin kırılması halinde ise 26,750-27,370 dolar bölgesinde bulunan majör desteğe kadar düşüşler devam edebilir. Olası bir yükseliş hareketi halinde ise öncelikle yükseliş trendine tekrardan dahil olunarak 30,810 direncinin kırılması önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Bu ara direncin kırılması halinde ise 31,900-33,650 dolar bölgesindeki majör dirence kadar yükselişlerini devam ettirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

KoinSaati Akademi: Binance Coin (BNB) Nedir?

Bitcoin Madenciliği Yasağı Karbon Emisyonunu Azaltmayacak