in ,

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 26 Kasım 2021

Bitcoin

Gün açılışı ile birlikte düşüşe geçen Bitcoin, 59.150 dolar ile yaptığı açılışı, bu yazının hazırlandığı saatlerde 54.200 seviyelerinden devam ettiriyor. Bu süreç içerisinde %8 üzerinde günlük bir kayıp yaşarken, piyasa genelinde de bir panik havası oluşturdu.

Yaşanan bu sert düşüşün sebepleri arasında Black Friday ve Güney Afrika bölgesinde tespit edilen yeni tür bir Covid varyantından dolayı Avrupa ülkelerinin aldığı önlemler gösteriliyor. AB ülkeleri bu yeni varyanta karşı aldığı önlemlere ilk olarak bu bölgeden gelen uçuşları durdurmakla başladı.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 26 Kasım

Bu bilgiler eşliğinde teknik göstergeler üzerinden de inceleyecek olursak. Bitcoin 58.500 seviyelerindeki ara direnç kırılımına hazırlanırken gelen satışların etkisi ile 55.660 seviyelerindeki desteği de kırarak dün paylaştığım Bitcoin grafiğinde de bahsetmiş olduğum 53.800 seviyelerindeki destekte bu düşüşüne biraz ara vermiş görünüyor. Düşüşlerin devam etmesi ve 53.800 desteğinin kırılımı halinde, Temmuz ayından itibaren takip etmiş olduğumuz yükselen trend desteğini de kullanabilir. Bu trend desteğinin kırılımı halinde ise 49.000 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir.

Yukarı yönlü ivmenin kazanılması için ise öncelikle 55.660 seviyelerindeki, uzun süredir destek olarak kullandığımız direncin üzerinde bir fiyatlanma beklenmesi gerektiği kanaatindeyim. Burada şöyle bir detaydan da bahsetmek mümkün; yine uzun süredir dolar endeksi ile (DXY) ters korelasyon açısından güzel bir trend takibi elde edilebilmesinden ötürü, yeni tip Covid varyantı haberinin etkisi ile daha önce de bahsetmiş olduğum kritik 96.390 seviyesinin altında bir değerleme görmesi (DXY), ilerleyen süreçlerde dolar endeksinin düşüş trendine girerek kripto para piyasasında pozitif hava estirme olasılığı da mümkün.

DXY
ABD Dolar Endeksi (DXY) Teknik Analizi | 26 Kasım

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bilgisayarınızda Bitcoin Madenciliği Virüsü Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Floki Inu, Yeni Pazarlara Açılırken İki Futbol Takımıyla Ortak Oldu