içinde , ,

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

2022’nin ilk gününe pozitif bir giriş yapan kriptopara piyasası, genel olarak yukarı yönlü hareketler gerçekleştirdi. Bitcoin açısından düşük hacimlerde gerçekleşen bu hareketlenme, BTC fiyatına %3 civarında yansıdı.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

En son gerçekleştirdiğimiz Bitcoin (BTC) analizindeki grafik üzerinden gidecek olursak, beklendiği gibi 45.900 dolar seviyelerindeki dirence temasta bulunduktan sonra yukarı yönlü ivme kazanıldı. Düşen trend içerisine geri dönüşün yaşanmaması da pozitif olarak sayılabilecek detaylardan.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

Bitcoin’de 46.850 dolar kritik seviyesinin de üzerine çıkılması ile 51.000 dolar seviyelerindeki direnci test etmek için hareketlerini gerçekleştirmek isteyecektir. Ancak bu 51.000 dolar seviyelerine gerçekleşecek yolculuk esnasında, düşüşlerin yaşandığı süreçte oluşan 48.500 dolar seviyelerindeki ara dirence takılma olasılığı da gündeme gelmiş oldu.

Kısaca özetleyecek olursak, 48.500 dolar seviyelerindeki ara direncin kırılımı halinde oluşacak yükseliş trendi ile 51.000 dolar seviyelerindeki direnç test edilebilir. 51.000 direncinin kırılması halinde ise 55.180-58.150 dolar bölgesindeki majör dirence kadar bu yükseliş trendi devam edebilir.

Olumsuz senaryo açısından bakacak olursak, Bitcoin (BTC) 48.500 seviyelerinden gelecek bir reddedilme halinde, 46.850 dolar desteği tekrardan test edilebilir. Aynı zamanda bu reddediliş ile oluşacak ikili tepe formasyonu sonucunda, tekrardan düşüş trendi içerisine dahil olma konusu gündeme gelebilir. Bu ihtimalin gerçekleşmesi yine 45.900 dolar seviyelerinden gelecek tepkilerin gücüne bağlı olarak değişecektir. Güçlü bir tepki gelmesi halinde, 48.500 dolar direncinin kırılma olasılığını arttırabilir. Ancak 45.900 altında gerçekleşecek bir fiyatlanma ve gelen tepkilerin güçsüz kalması halinde 41.900 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir.

Bu da ilginizi çekebilir : Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi?

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Plethori CEO’su Callum Mitchell-Clark ile AMA Etkinliği

Kriptopara, Bitcoin

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022