in , ,

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 13 Ocak 2022

Bitcoin

30.575 dolar seviyelerindeki desteği test ettikten sonra, dolar endeksindeki (DXY) düşüşlerin de etkisi ile hızlı bir şekilde 41.900 dolar seviyelerindeki direncin kırılımını gerçekleştiren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 44.400 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

44.000-45.100 dolar bölgesinde bulunan majör direnci test ettiği şu saatlerde, 1 Ocak tarihinden itibaren yaşanan düşüşler ile kaybedilen %18 civarındaki kayıpların büyük bir çoğunluğunu da geri almış oldu. 44.000-45.100 dolar bölgesindeki direncin kırılımını gerçekleştirmesi halinde 49.000 dolar seviyelerindeki direnci test etmek isteyebilir. ABD enflasyon rakamlarının tarihi bir zirve ile açıklanması sonrasında başlayan bu yükseliş hareketleri, yarın ABD bankacılık ve teknoloji sektörlerinde öncü şirketlerin bilanço açıklamaları ile takip edilmeye devam edilebilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 13 Ocak 2022

44.000-45.100 dolar bölgesindeki dirençten reddedilmesi halinde ise 4 saatlik grafiklerde EMA50 destek olarak kullanılabilir. EMA50 üzerinden gerçekleşecek bir dönüş halinde, bu majör direnç bölgesinin kırılımı daha rahat gerçekleşebilir. Bitcoin (BTC)’de EMA50 altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise düşüş trendini devam ettirerek, 41.900 dolar seviyelerindeki desteği ziyaret edebilir. 41.900 desteğinin alanda 39.575 desteği sırası ile takip edilebilir.

Piyasa geneli açısından, ABD merkez bankasının dijital dolar çalışmaları ve yeni yasa tasarısı da takip edilebilir. Ayrıca bu konuda ABD bankalarının da bir girişim içerisinde bulunduğunu da hatırlatmak isterim.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Koinsaati, Veri

Popüler Emtia’lara Genel Bakış

Huobi Primelist

Inverse Finance (INV), Liquidty (LQTY) ve PolySwarm (NCT) Huobi Pioneer Zone’da Listelendi