in ,

Bitcoin (BTC) Talebi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin (BTC), 2021 yılına girdiğimizden bu yana çok hızlı bir yükseliş ve ilgi gördü. Lider kripto para biriminin yükselen fiyatı ile kurumlar, dijital para birimlerini giderek daha fazla benimsemeye başladı.

Kripto para birimleri; MicroStrategy, Square, PayPal ve Tesla gibi büyük şirketlerin gelecekte bu sektörden emin olduğu ana akıma doğru yol alıyor. Wall Street kripto paralara maruz kalma konusunda baskı altındayken Bitcoin talebi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Morgan Stanley, son zamanlarda müşterilerine Bitcoin sahipliğini sağlayan üç fona erişim sunan ilk büyük ABD bankası oldu. CNBC’ye göre bu hareket, bankanın müşterilerinin, prestijli bankaları yeni varlık sınıfına dahil olmak için baskı altına alan dijital para birimine maruz kalma talebinde bulunduktan sonra yapıldı.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’i bilançosuna eklediğini açıklamasının ardından Bitcoin’in popülaritesi çok önemli bir noktaya gelmiş gibi görünüyor. Morgan Stanley şimdi BTC çılgınlığına katılırken, perakende yatırımcılar eylemlerini kopyalarken diğer kurumların ve mavi çipli şirketlerin de aynı şeyi yapıp yapmayacağı sorusunu gündeme getiriyor. CME Group, Bitcoin vadeli işlemlerinin açık faizinin son sekiz ayda %100’ün üzerinde arttığını öne sürdü. CME vadeli işlemleri, kripto para birimleri ve türev ürünlere yönelik kurumsal ilginin bir bölümünü temsil etmektedir. Şirket, bu yeni varlık sınıfının talebinin aynı seviyelerde kalacağını veya daha da büyüyeceğini umuyor.

Çin Teknoloji Devi 90 Milyon Dolar Değerinde Kripto Varlıkları Stokladı

ABD’deki büyük banka, kripto para sektöründe dikkatli bir şekilde hareket ederken, Çin teknoloji devi Meitu, firmanın yaklaşık 50 milyon doların üzerinde değerde ek 386 Bitcoin ve 16.000 Ethereum satın aldığını açıkladı ve dijital varlıklar üzerindeki net harcamasını şimdiye kadar yaklaşık 90 milyon dolar olduğu bilinmekte.

Xiamen merkezli şirket başlangıçta yaklaşık 22.1 milyon dolara 15.000 ETH ve 5 Mart’ta ise yaklaşık 17.9 milyon dolara 379 BTC satın aldı. Lider kripto para birimi Bitcoin 14 Mart tarihinde 61.000 dolara kadar ulaştı ancak sonraki günlerde tekrardan bir geri çekilme yaşadı. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 58.370 dolardan işlem görüyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Visa CEO’su Bitcoin İşlemlerini Destekleyeceklerini Açıkladı

DeFi

2021 Mart Ayında Kripto Para Dünyasına Genel Bakış