in ,

Bitcoin (BTC) Tahminlerinde Yanılmayan Mike McGlone, Yeni BTC Fiyat Hedefini Paylaştı

Bitcoin (BTC), yıllardan beri devamlı olarak değer kazanmasına rağmen hala geleneksel varlıklarla kıyaslandığında ciddi anlamda volatil. Bitcoin’in toplam piyasa değeri kısa süre içerisinde 1 trilyon doları görse de Bloomberg’in ünlü analisti Mike McGlone, bunun hala gidecek çok yolu olduğunu düşünüyor. BTC’nin yükselişi de volatilite konusunda ciddi bir gelişme elde etmesini ve fiyatın bu kadar sert düşüşler yaşamasını engelleyebilir.

McGlone’un Bitcoin Tahmini, 400.000 Dolara İşaret Ediyor

Mike McGlone, daha önce yaptığı Bitcoin tahminleri ile de büyük oranda başarıya ulaşmış birisi konumunda. Bloomberg’in emtia stratejisti son açıklamasında ise BTC için dönüm noktasının geldiğini ve büyümenin hızlanabileceğini vurguladı.

Bitcoin Likidite Endeksi üzendeki ortalama BTC/USD fiyatının grafiğini paylaşan McGlone, bunun dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlediğini belirtti. 2021 yılında yaşanacak olgunlaşma ile BTC’nin gerçekten de dijital altın konumuna gelebileceğini ifade eden McGlone, bunun risksiz varlıklar arasına yükselebileceğini de ifade etti.

Ünlü analiste göre grafiğe de bakıldığında Bitcoin’in bu yıl zirve fiyatı ise 400.000 dolar olabilir. PlanB’nin stok-akış modeline göre ise Bitcoin fiyatının 2021 ila 2024 y ılları arasında 288.000 dolarlık ortalama bir fiyata ulaşması bekleniyor.

Bitcoin’in dünyanın dijital rezerv varlığı olmasını sağlayabilecek en büyük etmen ise Satoshi Nakamoto’nun mimarisi olarak biliniyor. Lider kripto para birimi 21 milyonluk sınırlı arza sahip olmaktan çok daha büyük bir avantaja sahip. BTC’nin blok ödülü yarılanması ve ağ zorluğunun kademeli değişimi, dünyadaki son BTC’nin kazılmasını gittikçe çok daha fazla zorlaştırmakta. Bu da aslında Bitcoin’in altına kıyasla çok daha değerli ve uzun vadeli bir varlık haline gelmesini sağlıyor.

Michael Saylor gibi isimlerin şirketleri aracılığıyla rezerv varlık yatırımında Bitcoin’i tercih etmesinin sebebi de bu olabilir. MicroStrategy, Tesla, JPMorgan, Ruffer Investments, Guggenheim ve bunun gibi birçok fon ile şirket son dönemde Bitcoin yatırımına ağırlık vererek aslında bu yönde önemli adımlar attı.

Bitcoin ETF başvuruları artarken altın ETF’lerine yönelik sermaye akışının azalması da McGlone’un tahminini güçlendiren bir başka etmen olarak görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ise yaşadığı hafif düzeltmelere rağmen neredeyse her ay yeni bir rekor kırarak yolunda devam ediyor.

İstanbul’da Bitcoin (BTC) Operasyonu: Büyük BTC Vurgununun Etkileri Sürüyor

Polkamon

Polkamon Nedir Ve Polkamon IDO’suna Nasıl Katılınır?