in , ,

Bitcoin (BTC) SpaceX Haberiyle Birlikte 27.000 Doların Altına Düştü

17 Ağustos Perşembe günü Bitcoin (BTC) %7,02 oranında değer kaybetti. Çarşamba günü yaşanan %1,52’lik kaybın ardından BTC günü 26.895 dolar seviyesinden tamamladı. Böylelikle Bitcoin fiyatı 19 Haziran’dan bu yana ilk kez günü 27.000 doların altında tamamladı.

SpaceX’in Bitcoin mülkiyetinin değerini 373 milyon dolar azalttığı haberinin ardından yatırımcılar tepki gösterdi.

Bitcoin

En son SpaceX haberleri, SEC ve Ripple davasında mahkeme başkanının SEC’e, Yargıç Torres’in Programlı Satış kararına geçici bir temyiz başvurusunda bulunma izni vermesiyle aynı zamana denk geldi.

En son kripto haberleri Perşembe günününe sonundaki satışları körüklerken, ETF belirsizliği de duyarlılığın değişmesine katkıda bulundu.

Bu sabah BTC %0,05 artışla 26.909 dolar seviyesine yükseldi. Güne karışık bir başlangıç yapan Bitcoin fiyatı, gece saatlerinde 25.409 dolar bölgesine kadar geri çekildi. Lider kripto para birimi bu yazının yazıldığı sırada ise 26.376 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu.

Günlük grafik, BTC’nin 27.500-26.850 dolar destek bandının alt seviyesinde olduğunu gösterdi. Perşembe günü yaşanan düşüş seansının ardından BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altına oturarak yakın ve uzun vadeli fiyat sinyalleri gönderdi.

14 günlük RSI’a bakıldığında, 24.43 BTC’nin aşırı satım bölgesinde olduğunu gösterdi. RSI, 25.650-25.340 dolar destek bandını görünür hale getirmek için 26.000 doların altına düşüşü destekleyen EMA’larla aynı hizada. Bununla birlikte, 200 günlük EMA boyunca bir hareket, boğalara 28.000 dolarlık bir koşu sağlayacaktır.

Bitcoin

4 saatlik grafiğe bakıldığında, BTC 27.500-26.850 dolar destek bandının alt seviyesinde yer alıyor. Perşembe günü yaşanan satışların ardından BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında yer alarak kısa vadeli fiyat sinyallerini teyit ediyor. Önemli bir şekilde, 50 günlük EMA düşüş sinyali olan 200 günlük EMA’yı geçti.

14-4H RSI değeri olan 7,40 BTC’nin aşırı satım bölgesinde olduğunu ve satış baskısının alım baskısından daha ağır bastığını gösteriyor. RSI’ın EMA’larla aynı hizaya gelmesi, 26.000 doların altını ve 25.650-25.340 dolar destek bandını görünür hale getiriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?