içinde ,

Bitcoin (BTC) Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Bitcoin (BTC), bugün tekrardan tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rekorlarına bir yenisini ekleyen lider kripto para birimi, 26.640 dolar seviyesini aşarak tarihinde de bir rekor kırmış oldu. Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 26.660 dolardan işlem görüyor.

Kripto para dünyası bugün yine hareketli bir gün geçirdi. Lider kripto para birimi BTC, rekorları yine altüst etti. Bitcoin yeni zirvelere yelken açarken altcoinlerde kıpırdama olmaması ise en çok dikkatleri çeken durum oldu. Dünya Covid-19 salgını ile mücadele ederken, Bitcoin yine tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Noel gününde 24.000 dolar rekorunu kırdıktan sonra, bugün 26.000 doları da ekarte etti.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Nereye Doğru Gidiyor?

An itibariyle 1 BTC, 200.000 Türk Lirasının üzerine çıktı. Bitcoin’in bu yükselişinin nerede duracağını kripto para sektöründeki kimse kestiremiyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yeni gelen bu rekor ile 70 seviyesinin üzerine çıkarak 71’e doğru emin adımlarla ilerliyor. 26.000 dolar engelini aşan BTC’nin bu rallisi aslından analistler tarafından beklenen bir gelişmeydi. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 490 milyar dolara ulaşmış durumda. Son aylarda genel fikir birliğiyle kurumsal yatırımcıların büyük miktarda Bitcoin’e yönelmesi bu rallinin olacağına dair en büyük kanıttı.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Ripple (XRP), Coinbase Platformu Tarafından Delist Edilebilir!

Eski SEC Komisyon Üyesi XRP (Ripple) Hakkında Konuştu!