in ,

Bitcoin (BTC) Neden Yükselmiyor?

Zirve üstüne zirve yapan lider kripto para birimi Bitcoin, 24.000 dolar seviyeleri görüldükten sonra heyecanla beklenen 30.000 dolar seviyeleri bir türlü gerçekleşmedi. Bunun bir çok sebebi var elbette, ama bizim ele alacağımız noktalar şu şekilde olacak:

Bitcoin

 

DOMINANCE

Dominance yükselişine devam ediyor. 70 seviyelerini görmesine rağmen 23.000 dolar seviyelerinde tutunan BTC, böyle bir durumda hız kesmeden yoluna devam etmeliydi. Ancak şöyle de bir durum söz konusu, kar satışlarının nakite çevrilmesi ve 30.000 dolar seviyelerini bekleyen holder’ların hala beklemesi, altlara bir geçiş olmaması sebebi ile matematiksel olarak BTC’nin dominance ortalamasını yükseltti. Ancak yeni alıcı gelmediği ve beklenen altlara geçiş süreci yaşanmadığı için yatay bir piyasa görünümü oluşturdu.

XRP & SEC DAVASI

XRP’de yaşanan sert yükselişlerin ardından açılan dava ve sert suçlamalar kripto para camiasında büyük bir panik yaşattı. Öyle bir panik ki, haberin yayınlanması ile delist kararı alan borsalar bile oldu. Bu panik tahmini olarak XRP satışlarından 12 milyar dolar çıkmasına kadar gitti. Böylece alt marketin ortalamasını düşürmesi ile sert düşüşler yaşandı ve yine Bitcoin dominance ortalamasını yükseltti.

Lider kripto para birimi Bitcoin, Dominance ortalaması yükselmesine rağmen hem beklenen altlara geçiş süreci gerçekleşmediği hem de Ripple davasının piyasaya olan olumsuz yansımaları ATH sonrası yatırımcıları 30.000 dolar rallisi için biraz daha bekletecek gibi görünüyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ripple (XRP) Fiyatı Neden Düşüyor?

Merkeziyetsiz Borsa (DEX) Platformu 1inch, Kendi Tokenini Piyasaya Sürdü