içinde , , ,

Bitcoin (BTC) Kritik Direnç Seviyesinde I Güncel Teknik Analiz

Hafta başından itibaren yukarı yönlü hareketlerini sürdüren Bitcoin (BTC), 20.750 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Ancak bu seviyelerde tutunamayarak bir miktar geri çekilme gerçekleştirdi.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 20.470 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), 20.315-20.600 dolar bölgesinde oluşan ara direnci kırmaya çalışıyor. Bu bölgenin kırılımı için bir çok kez deneme gerçekleştirirken, henüz başarılı bir kırılım izleyemedik.

Bu ara direnç bölgesinin kırılması halinde (20.315-20.600), 21.720 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükselişlerini devam ettirebilir. 21.720 dolar direncinin kırılması halinde ise 23.450 dolar seviyelerindeki dirence kadar güçlü bir yükseliş trendi izleyebiliriz.

Ancak bu ay sonu gerçekleşecek olan FED toplantısı ile piyasa genelinde negatif havanın devam etme olasılığı da yüksek görünüyor. Dün açıklanan haziran ayı FED tutanaklarında, 75 puan faiz artırımının tekrardan gerçekleşmesi ihtimalini gördük ve bu faiz artırımının resesyon endişeleri ile birleşmesi sonucunda toparlanma sürecine girmemiz biraz daha zaman alabilir.

20.315-20.600 dolar bölgesinden tekrardan reddedilmesi ve aşağı yönlü hareketleri başlatması halinde Bitcoin (BTC), ilk olarak 19.430 dolar seviyelerinde destek bulabilir. Bu destek seviyesinin kaybedilmesi sırası ile 18.700 ve 17.600 desteklerinin tekrardan test edilmesine neden olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Elon Musk’ın Şirketlerinden Boring Company, Ödemeler İçin DOGE Kabul Edecek!

FTX CEO’sunun Şirketi Alameda Research, Voyager’e 377 Milyon Dolar Borçlu!