in , , ,

Bitcoin (BTC) Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

kripto analiz

Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaşın etkilerinin sürdüğü Bitcoin (BTC) ve global para piyasalarında volatil hareketlerle geçirdiğimiz bir haftayı bitirmek üzereyiz.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Haftanın ilk iki gününde hızlı bir yükseliş hareketi ile %20’ye yakın artış gösteren Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında, hafta sonuna yaklaştıkça bu kazanımların büyük çoğunluğu geri verildi. 45.600-46.500 direncini son iki haftalık süreçte iki kere test etmesine rağmen kırılımını gerçekleştirmekte başarısız olan Bitcoin (BTC) geri çekilmelerine devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

37.300-39.750 dolar bölgesindeki desteği korumaya çalışırken, bu desteğin kırılması halinde 29.800 dolar seviyelerinde desteğe kadar düşüş trendini devam ettirebilir. Bu süreç içerisinde 35.000 dolar seviyelerinde oluşturduğu ara destek seviyesi de göz önünde bulundurulabilir.

Ancak hafta başında yaşanan yükselişlerden sonra gerçekleşen geri çekilmelerin haftayı bitirmeden tamamlanması halinde, yukarı yönlü bir ivme kazanılması, yeni bir yüksek dip oluşumuna neden olursa, 45.600-46.500 dolar bölgesindeki ara direnç tekrardan test dilmek istenebilir. Bu ara direncin kırılımının gerçekleşmesi halinde 50.600-53.000 dolar bölgesindeki majör dirence kadar yükseliş trendini sürdürebilir.

FED faiz kararları açıklanmadan önceki son haftaya girdiğimizi ve bu kararların daha öncesinde fiyatlanabileceği ihtimalini de tekrardan hatırlatmak isterim.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Altın Fiyatı Nelerden Etkilenir ?

DeFi

Şubat Ayı DeFi Piyasası Analizi