içinde , ,

Bitcoin (BTC) Kısa Vadede Yön Tayini İçin Kritik Seviyelerde!

Her iki yönlü olarak sert hareketler yaşadığımız bir hafta geçiren Bitcoin (BTC), oluşturduğu minör yükselen trend içerisinde hareket etmeye devam ediyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 30,230 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, yükselen trend desteğini test ediyor. Bu trend desteğini birçok defa ihlal etmesine karşın, onaylanmış bir kırılımını gerçekleştirmediği için hala kırıldığını söyleyemeyiz.

Aynı zamanda yukarı yönlü hareketlerde düşük tepeler oluşması açısından da sağlıksız bir görüntü çizen Bitcoin (BTC), 31,900-33,650 dolar bölgesindeki majör dirençten reddedilmesi de düşüşlerin devam edip etmeyeceği konusunda belirsizliği gözler önüne seriyor.

Bu sebepleri yanan yana getirdiğimiz zaman zaten Bitcoin’nin (BTC) yatay hareketleri daha da fazla anlam kazanmaya başlıyor. Son iki günlük süreçte de yatay ve hacimsiz hareketler ile fiyatlanması yön belirsizliğinin bir göstergesi. Grafik üzerinde bulunan trend destek ve dirençlerinin kırılımın yönüne göre yeni bir yön tayini yaparak daha net hareketler izlememizi sağlayabilir.

Yükselen trend desteğinin kırılması halinde 28,650 dolar seviyelerinde destek bulabilecekken, düşen trend direncinin kırılması halinde ise 31,900-33,650 dolar bölgesi tekrardan test edilerek bu bölgenin de kırılması çalışmaları gerçekleştirebilir. Yukarı yönlü bir kırılım gelmesi halinde bu majör direnç bölgesini hızlı bir şekilde aşma olasılığı da ortaya çıkabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin, Ayı,

Bitcoin (BTC)’de Dip Noktası Neresi?

USDT, Artık Tezos Ağında