içinde , ,

Bitcoin (BTC) İçin Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler

Bitcoin FED
Bitcoin ve FED Kararları | BTC Teknik Analizi

Uzun soluklu bir düşüş trendinden sonra 39.575 dolar seviyelerindeki desteğe yakın bir noktadan gelen alımlar ile tekrardan yukarı yönlü hareketler gerçekleştirmeye başlayan Bitcoin (BTC), 41.900 dolar seviyelerindeki ara direncin de kırılımını gerçekleştirdi.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu kırılım sonrası hızlı bir şekilde 44.000-45.100 dolar bölgesinde bulunan majör direnç bölgesini test eden Bitcoin (BTC) bu direnç bölgesine takılarak tekrardan aşağı yönlü sert düşüş hareketleri gerçekleştirdi. Ancak 41.900 dolar desteği üzerinden gelen güçlü alımlar ile bu düşüşler sınırlı kaldı. Aynı zamanda ABD merkez bankası üyelerinin yaptıkları konuşmaların da etkili olduğu bu düşüşler, cuma günü piyasaların sakin bir işleyiş ile ilerlemesi sonucunda tekrardan yukarı yönlü hareketlenmeler başlamış oldu.

Bu düşüşlerin son bir haftalık süreç içerisinde gerçekleşen yükselişlere oranla, Fibonacci 0.5-0.618 bölgesine kadar sürmesi çoğu analist tarafından yukarı yönlü bir trendin düzeltmesi olarak açıklamasına yoruldu.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 15 Ocak 2022

Yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi halinde, 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direncin tekrardan test edilme olasılığı artıyor. Ancak bu bölgeden ikinci bir reddedilme gerçekleşmesi halinde ise oluşacak ikili tepe yapısı dikkatlice takip edilebilir. Bu majör direnç bölgesinin kırılması halinde ise yeni bir yükseliş trendinin onayını gerçekleştirecek olan Bitcoin (BTC), 49.200 dolar seviyelerindeki direnci test etmek isteyebilir.

Aşağı yönlü hareketlerin takibi açısından ise öncelikle takip edilmesi gereken ilk direnç seviyesi olarak 41.900 dolar seviyeleri görünüyor. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise 39.575 dolar seviyelerine kadar düşüşler devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Ocak 2022

Metaverse’ye Bir Sanatçı Bakış Açısı: Koray Birand