in , , ,

Bitcoin (BTC) İçin Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler

14-20 Şubat haftasına girerken Bitcoin (BTC) için hazırladığım teknik analizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirdiği hızlı yükseliş hareketleri ile düşüş trendinden çıkmayı başaran Bitcoin (BTC), 41.900 dolar direncini de kırdıktan sonra 45.770-46.420 dolar bölgesindeki majör dirençten reddedildi.

Bu majör direnç bölgesinin ilk denemesinde başarısız olan Bitcoin (BTC) tekrardan 41.900 dolar seviyelerine kadar geri çekildikten sonra, bu seviye üzerinde bir süredir yatay hareketler gerçekleştiriyor. FED’in faiz artırımının yaklaşması ve Rusya & Ukrayna gerilimleri bu geri çekilmelerde önemli bir rol oynadı.

41.900 dolar desteğinin kırılması halinde, 38.450-30.120 dolar bölgesindeki ara desteğe kadar sert bir düşüş gerçekleşebilir. Bu kırılımın FED açıklamaları yada Rusya & Ukrayna gerilimi ile ilgili bir haber üzerinden gerçekleşmesi, düşüşün hızını arttırabilir.

41.900 dolar desteği üzerinde gerçekleşen bu yatay hareketlerin bir akümülasyon sürecinin parçası olması halinde ise 45.770-46.420 dolar bölgesi tekrardan test edilebilir. Bu majör direnç bölgesinin kırılması halinde ise, 49.200 ve 51.100 dolar seviyeleri sırası ile olası dirençler olarak takip edilebilir.

Bitcoin Dominance’ın tekrardan 43’lü seviyelere çıkması, 44 seviyelerindeki direnci test etmesini sağlayabilir. Bu test sonrası gerçekleşecek Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Dominance hareketleri piyasanın genel yönü konusunda yardımcı olabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

RSS3 ($RSS3) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: RSS3 ($RSS3) Nedir?

Sizin İçin En Doğru Play to Earn Oyununu Nasıl Seçersiniz?