içinde ,

Bitcoin (BTC) İçin Önümüzdeki Hafta Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler | BTC Teknik Analizi

Bitcoin (BTC)

19 Aralık 2021 tarihine ait Bitcoin (BTC) teknik analizimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

4 Aralık günü yaşanan sert düşüş sonrası, yatay bir görünüm içerisine giren Bitcoin, 46.800 desteği üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Bugün içerisinde yaşanan yukarı yönlü hareketler ile düşen trend direncini tekrardan test etmesine rağmen, kırılımı gerçekleştiremeyerek, reddedildi. Bu hafta içerisindeki üçüncü denemesini gerçekleştiren Bitcoin, yeni yüksek tepeler oluşturmakta zorlanarak, aşağı yönlü bir hareket olasılığını da arttırıyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 19 Aralık 2021

46.800 dolar desteğinin kırılması halinde, 41.900 dolar seviyelerindeki desteğe kadar, yeni bir düşüş dalgası ile karşılaşılabilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde, ara destek seviyesi olarak 45.600 dolar seviyeleri takip edilebilir. Daha önceki 46.800 altında gerçekleşen fiyatlanmalarda, bu 45.600 seviyesinden fake-out’lar olarak geri dönüşler izlemiştik.

Düşen trend direncinin kırılımının gerçekleşmesi halinde ise, 51.000 dolar seviyelerindeki dirence kadar sert bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. sert bir hareket beklentisini ise, günlük grafiklerdeki, RSI pozitif uyumsuzluğuna bağlı olarak takip edebiliriz. Bu uyumsuzluk göstergesinin çalışması, düşen trend direncinin kırılımına yardımcı olabilir.

Yeni haftaya giriş ile, geçtiğimiz hafta, FED kararları sonrasında 96.390 direncini kıran dolar endeksinin (DXY), bu yükselişini devam ettirmesi ve 97.720 seviyelerindeki dirence kadar ulaşması, yada 96.390 direncinin altına gerçekleşecek geri dönüşler takip edilmesi önemli bir detay olabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

iNFT Nedir?

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 19 Aralık 2021