içinde , ,

Bitcoin (BTC) İçin ABD Enflasyon Verileri Öncesinde Önemli Seviyeler!

ABD enflasyon verilerinin açıklanacağı bugün, Bitcoin (BTC) yatay hareketlerini sürdürüyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 30,030 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, oluşturduğu kama yapısı içerisinde hareket ediyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

ABD enflasyon beklentisi 8.3 seviyelerinde iken, geçen ay da bu seviyede bir rakamın gelmesi, FED müdahalelerine rağmen hala bu veri adına pozitif bir gelişme yaşanmadığını görüyoruz. Global çapta yaşanan enflasyon krizi, aynı zamanda çoğu ülke merkez bankaları tarafından da uzun soluklu olarak kabullenildi.

Bugün açıklanacak ABD enflasyon verilerine göre bir yorumda bulunmak gerekir ise, 8.3 üzerinde gelecek rakamlar, yukarıda da söylediğim gibi FED faiz artışları ve bilanço daraltmalarına rağmen dizginlenememiş bir enflasyon ile karşı karşıya bırakabilir. Bununla birlikte dolar endeksinde yaşanacak olası bir düşüş Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasına pozitif yansıyabilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) İçin ABD Enflasyon Verileri Öncesinde Önemli Seviyeler!

Bitcoin (BTC) için teknik açıdan ise kritik destek ve direnç seviyeleri şu şekilde. Minör yükselen trend desteği üzerinde hareket eden Bitcoin (BTC), bu destekten alım tepkilerinin devam etmesi halinde 30,800 dolar seviyelerinde minör düşen trend direncini test edebilir. 30,800 dolar kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 32,440 dolar seviyelerindeki ara dirence kadar hızlı bir yükseliş hareketi izleyebiliriz.

Minör yükselen trend desteğinden yeterli alıcıların gelmemesi halinde ve ABD enflasyon rakamlarında oluşabilecek 8.3 altındaki rakamlar, 29,290 dolar desteğini test etmemize neden olabilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise 28,580 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

VeChain, UFC ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Radio Caca (RACA), Coinbase Wallet Entegrasyonu Gerçekleşti!